O násHistorie firmy

Firma byla založena majitelem Pavlem Kubů dne 1.6.1990 po jeho odchodu od firmy SAO Praha – servis Humpolec, kde působil od r. 1982 jako servisní technik a později jako vedoucí servisu na provozovně Humpolec.
Pokračovala v činnosti bývalé firmy zabývající se servisem a prodejem autodiagnostiky( Paltesty, testery motorů od výrobců Jiskra nyní Brisk Tábor, HOFMANN ( SRN ), ELKON( Maďarsko ), SINCRO ( Itálie ) a měřičů spotřeby FLOWTRONIC Švýcarského výrobce QUICKLY.
Vedle servisu autodiagnostiky firma prováděla servis strojů pro vyvažování a montáž automobilových kol - stroje z NDR (AMR 2,4,5, TIRA BALANCE), HOFMANN, SCHENCK ASG ( SRN ) a válcových zkušeben brzd SCHENCK AG.
V roce 1992 začal ve firmě pracovat syn Jiří a spolu s ním jsme pokračovali v této činnosti. V těchto letech projevily zájem o spolupráci s námi nově vznikající firmy např. zastoupení firmy SCHENCK ASG - firma TECHNIK ASG Praha, SIEMS a KLEIN Praha, UNIVER Turnov, SPO Albrecht Praha, MOTORTEC Brno a další.
V roce 2001 jsme převzali po firmě TECHNIK ASG zastoupení firmy SCHENCK ASG pro Českou republiku.
V tomto roce nastoupil do naší firmy druhý syn Zdeněk a naše práce se z 90% zaměřila na výrobky firmy SCHENCK ASG Darmstadt. V té době již divizi vyvažovacích strojů, montážních strojů, válcových zkušeben brzd a zkušeben výkonu motorů v Německu vlastnila firma SAXON® Prüftechnik GmbH Plauen.
Tato firma vlastní i u nás více než 40 let velmi známou firmu JUNKALOR Dessau z bývalé NDR, vyrábějící analyzátory výfukových plynů INFRALYT používané v automobilovém a leteckém průmyslu.
V roce 2008 jsme rozšířili naši činnost o zastoupení další německé firmy SEIB ELEKTRONIK. Tato firma vyrábí na bázi spolupráce s firmou SCHENCK ASG Darmstadt stroje pro vyvažování a montáž automobilových kol.
Firma SCHENCK ASG je jedinou firmou na světě, která se zabývá vyvažovací technikou již od počátku 20-tého století. Do České republiky se stroje této značky dováží přes 40 let.
Stroje SCHENCK ASG se používají pro vyvažování od rotorů motorů holících strojků až po turbiny přečerpávacích stanic plynu, dále pro vyvažování ojnic, klikových hřídelí všech velikostí, kardanových hřídelí apod.
Specialitou firmy jsou vyvažovací stroje se svislou hřídelí pro vyvažování kol ve vodorovné poloze. Tyto stroje se velmi osvědčují v průmyslové výrobě, protože vodorovná poloha umožňuje optimální vystředění vyvažovaného tělesa a také vyhovuje spolupráci stroje s roboty. V České republice průmyslové vyvažovací stroje SCHENCK ASG používají výrobci automobilových disků jako je RONAL Jičín, RONAL Pardubice, HAYES LEMMERZ Ostrava, CROMODORA WHEELS Ostrava - Mošnov, MITAS Praha – Zlín.
V současné době máme v České republice přibližně 1000 spokojených zákazníků. Tradice, spolehlivost a kvalita strojů SCHENCK ASG, nyní také pod označením SAXON® nás zavazuje udržovat jejich dobrou pověst naším rychlým a pečlivým servisem.
V roce 2008 byla založena firma AUTOTECHNIK ASG s.r.o., která navazuje na dlouholetou činnost firmy Pavel Kubů AUTOTECHNIK ASG.